Vesmírná ROZCVIČKA

Kód: 386
75 Kč

Kartičky vesmírné rozcvičky jsou univerzální hra, se kterou si užijete zábavu nejen při klasické rozcvičce, ale i na mnoho dalších způsobu!  Díky originálním pohybovým úkolům se rozhýbou i ti nejlínější kosmonauti!

Detailní informace

Detailní popis produktu

A jak si můžete s vesmírnou rozcvičkou hrát?

 1. ROZCVIČKA V KRUHU

  Děti se rozestaví do kruhu, vedoucí hry stojí uprostřed a má v ruce balíček karet. Postupně nechá každé dítě vylosovat kartičku, to pak předvede cvik a ostatní ho napodobují. Kartičku odložíme stranou a pokračujeme dál až do vyčerpání karet či vystřídání všech účastníků. Rozcvičku případně můžeme podkreslit hudbou.

   

 2. PŘEDCVIČOVÁNÍ

  Vybereme vedoucího, či starší dítě, co se rádo předvádí. "Předcvičovatel" si stoupne čelem k ostatním a postupně vytahuje kartičky, ukáže obrázek, okomentuje cvik, předvádí a ostatní opakují. Tuto variantu je dobré pojmout hodně dynamicky a humorně. Role předcvičovatele se může po několika cvicích měnit.

   

 3. BOJOVKA

  Z kartiček jednoduše vytvoříte stezku/bojovku. Rozmístěte je po trase, případně doplňte fáborky nebo i očíslujte. Děti mohou chodit ve dvojicích, čtveřicích, či větší skupině (kvůli cvikům do dvojic). Na konec můžete přidat poklad či závěrečný úkol podle vlastní fantazie.

   

 4. HÁDÁNÍ CVIKU

  Hra pro dvojice mladších dětí nebo rodiče a dítě. Ideální, když už jste s kartičkami dříve cvičili a děti je nevidí poprvé. Jeden si vylosuje pět kartiček, prohlédne si je a vybere jednu, kterou předvede. Pak předloží před druhého všech pět karet a ten má uhodnout, kterou z nich předváděl. Poté se role vystřídají. Může hrát i větší skupinka a karty se rozloží ještě před předváděním. Děti sedí kolem rozložených karet a v průběhu cviku mohou položit ruku na kartu, která je podle nich předváděna.
 1. TANEČNÍ CHOREOGRAF

  Vybereme dobrovolníka, který si vylosuje čtyři karty. Dostane minutu na to, aby si z vybraných cviků sestavil krátkou choreografii. Pustíme hudbu a hráč tancuje a musí použít všechny cviky. Tuto variantu můžeme pojmout i velkolepěji, jako soutěž skupin, s delším časem na přípravu, kostýmy a porotou.

 

Soubor obsahuje:

 • 20 kartiček formátu cca A6
 • Zadní strana, kterou můžete nebo nemusíte použít.
 • návod
 • celkem 7 stran A4

-------------------------------------------

Materiál vám přijde v PDF formátu na zadaný e-mail.

Licence je pro domácí použití, či v rámci jedné třídy/tábora/kroužku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: