LEDUŠKA A DOBRÉ SKUTKY - adventní kalendář pro celou rodinu

  • Advent ve shonu a vyjídání čokookének není nic pro Vás?
  • Rádi dětem nabízíte hodnotné a inspirativní příběhy?
  • Chcete je motivovat k  pozitivnímu myšlení, empatii, dobrým skutkům?
  • Milujete krásné a esteticky hodnotné materiály?

Pak bude náš adventní kalendář trefou do černého. Vydejte se s vločkou Leduškou na dobrodružnou výpravu domů na zem....

290 Kč

Co adventní kalendář obsahuje?

- 24 domečků k oboustrannému barevnému tisku (48 stran A4)

- přední strana s domečkem a číslem, uvnitř příběh, na zadní straně otázky k textu a úkol

- na každé stránce dvě baňky s vločkami kamarádkami - k výzdobě či ke hrám (viz. návod)

- list s vločkou Leduškou k vybarvování splněných úkolů (volitelné)

- návod a tipy na použití kalendáře

 

Pro koho je určený?

- nejvíce si jej užijí děti cca 4-12 let

- inspirace pro celou rodinu

 

Co nám může do adventního období přinést? (Když se do toho obujeme :))

- společný čas - hezké ranní či večerní (kdykoliv :)) chvíle při čtení příběhu

- trénink pozitivního myšlení - úkoly zaměřené na vděčnost, vnímání krásy či sebeocenění

- rozvíjení empatie a prosociálnosti - úkoly zaměřené na pomoc druhým, přemýšlení o tom, jak mohu přiložit ruku k dílu já

- proaktivní a kreativní přístup, rozhodovací schopnosti - jak "provedeme" dnešní dobrý skutek?

- humor a dobrou náladu, kterými jsou příběhy prodchnuté

- Krásná vysoce estetická dekorace předvánoční domácnosti :)

 

Budu potřebovat pro více sourozenců více kalendářů?

- Ne, stačí jeden pro celou rodinu. Úkoly nejsou vyplňovací, ale akční výzvy.

- List s vločkou k vybarvování můžete okopírovat pro všechny sourozence.

 

V jaké formě kalendář dostanu? Jak náročná bude příprava?

- PDF soubor Vám přijde na e-mail zadaný v objednávce. Vše si vytisknete a vystřihnete domečky a baňky.

- Domečky doporučuji připevnit kolíčky na šňůru na stěnu (provázek alespoň 2,2 m dlouhý, nebo několik kratších), postavit na poličku/parapet, naskládat do krabice a postupně vytahovat apod.

 

 

Do kalendáře jsem shrnula 7 let zkušeností s adventními aktivitami pro děti. Jasně, také máme rádi luštěnky, pracovní listy a podobně. Čím dál více si ale uvědomují, jakou moc mají příběhy a pohádky. Moc zaset v dětských srdcích něco dobrého. Malé semínko dobra, které pak rodiče mohou zalévat, okopávat, opečovávat. Kalendář beru jako takovou "hozenou rukavici", nakopnutí, inspiraci k dobrým skutkům. Jak to vše využijte už je na Vás :) Přeju krásně společně prožitý adventní čas!

 

 

Kód Kód: 282
Kategorie: ADVENT A VÁNOCE
5
8x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HK Avatar autora | 22.1.2023
Na adventní kalendář jsme se moc těšili a za naši rodinu musím říct, že zatím nejlepší adventní kalendář, co jsme měli. Četli jsme večer u zapáleného adventního věnce. Super nápad, parádní ilustrace včetně denních krátkých příběhů (některé jsme četli vicekrát), úkolů a zamyšlení. U nás měl kalendář i dekorativní funkci a přispěl celkově k vánoční atmosféře. Také hledání vloček po domě, následné vystřihování a lepení na okno u zavěšených domečků, byla další super hra pro naše děti. Příští rok opět vytáhneme :-).
5
LH Avatar autora | 17.1.2023
Adventní kalendář jsme využili v rámci naší obecní hry, kdy se u každého adventního úkolu, zároveň rozsvítilo okno v různých rodinných domech se stejným číslem. Myslím si, že to byl skvělý nápad, který mohl mnoha dětem v obci zpříjemnit čekání na Vánoce.
5
PB Avatar autora | 16.1.2023
Adventní kalendář je peckovní, každý den děti hned z postýlky letěly a těšily se na nový příběh a úkol. Četli jsme hned ráno, abychom měli čas splnit i úkol. Musím říct, že to byl moc hezky strávený čas. Určitě využiji ještě někdy příště třeba s dětmi ve škole.
5
JV Avatar autora | 16.1.2023
Úžasný adventní kalendář, moc děkujeme! Syn se každý den moc těšil na příběh a kolikrát chtěl číst i opakovaně. Vždy jsme si popovídali nad otázkami, ale ne vždy se nám podařilo úkol splnit, protože děti letos skoro celý prosinec promarodily. Ale moc se těším, až si ho zase příští rok pověsíme, je nádherný, a snad se nám plnění zadaří lépe.
5
Z Avatar autora | 10.1.2023
Kalendář je velice krásně propracovaný a přinesl nám spoustu krásných zážitků a prožitků. Krátké příběhy byly poutavé a daly se rozvíjet k dalšímu povídání. Velice krásné kresby. Děkujeme
5
ZV Avatar autora | 10.1.2023
Naprosto úžasný kalendář.. nejen pro děti... Promyšlený.. k zamyšlení.. s pěknými úkoly.. vede děti k vytvoření klidné vánoční atmosféry.. umět si vážit věci.. skutku... Chvilky s rodinou.. a přitom je to vždycky jenom pár slov.. žádné dlouhé příběhy.. Překrásné zpracování které zároveň může sloužit jako vánoční dekorace (my bohužel nemáme kde vystavit:-()az mě to mrzí že jsme to brali jen tak z hromádky..
5
Š Avatar autora | 10.1.2023
Krásně zpracovaný adventní kalendář. Jednotlivé domečky jsme četli každé ráno u snídaně. Byl to krásný prožitý čas s dětmi. Děti samy už upozorňovaly, že musíme jít číst ???? Na kalendáři oceňuji otázky a úkoly, které jsme dále mohli rozvíjet. A v neposlední řadě, nám celý kalendář zdobil kuchyňskou zeď ????
5
M Avatar autora | 3.1.2023
Za mě jeden z nejlepších adventních kalendářů, který jsem kdy potkala. :-) Prožili jsme díky němu krásný společný rodinný čas během adventu. Četli jsme vždy večer celá rodina, povídali společně nad otázkami a úkol plnili během následujícího dne. Domečky nám dělaly nádhernou výzdobu v obýváku. :-) Velké dík, Peti!!!
Zpět do obchodu