LEDUŠKA A DOBRÉ SKUTKY - adventní kalendář pro celou rodinu

VYPRODÁNO(1)
- –14 % až –14 %
  • Advent ve shonu a vyjídání čokookének není nic pro Vás?
  • Rádi dětem nabízíte hodnotné a inspirativní příběhy?
  • Chcete je motivovat k  pozitivnímu myšlení, empatii, dobrým skutkům?
  • Milujete krásné a esteticky hodnotné materiály?

Pak bude náš adventní kalendář trefou do černého. Vydejte se s vločkou Leduškou na dobrodružnou výpravu domů na zem....

- –14 % až –14 % 290 Kč 360 Kč od 290 Kč

Co adventní kalendář obsahuje?

- 24 domečků k oboustrannému barevnému tisku (48 stran A4)

- přední strana s domečkem a číslem, uvnitř příběh, na zadní straně otázky k textu a úkol

- na každé stránce dvě baňky s vločkami kamarádkami - k výzdobě či ke hrám (viz. návod)

- list s vločkou Leduškou k vybarvování splněných úkolů (volitelné)

- návod a tipy na použití kalendáře

 

Pro koho je určený?

- nejvíce si jej užijí děti cca 4-10 let

- inspirace pro celou rodinu/třídu

 

Co nám může do adventního období přinést? (Když se do toho obujeme :))

- společný čas - hezké ranní či večerní (kdykoliv :)) chvíle při čtení příběhu

- trénink pozitivního myšlení - úkoly zaměřené na vděčnost, vnímání krásy či sebeocenění

- rozvíjení empatie a prosociálnosti - úkoly zaměřené na pomoc druhým, přemýšlení o tom, jak mohu přiložit ruku k dílu já

- proaktivní a kreativní přístup, rozhodovací schopnosti - jak "provedeme" dnešní dobrý skutek?

- humor a dobrou náladu, kterými jsou příběhy prodchnuté

- Krásná vysoce estetická dekorace předvánoční domácnosti/třídy :)

 

Budu potřebovat pro více sourozenců nebo dětí ve školce více kalendářů?

- Ne, stačí jeden pro celou rodinu/skupinu. Úkoly nejsou vyplňovací, ale akční výzvy.

- List s vločkou k vybarvování můžete okopírovat pro všechny děti.

 

V jaké formě kalendář dostanu? Jak náročná bude příprava?

- PDF soubor Vám přijde na e-mail zadaný v objednávce. Vše si vytisknete a vystřihnete domečky a baňky. Počítejte s tím, že oboustranný tisk vám zabere trochu času, než ověříte, jak papíry vkládat, aby vše sedělo jak má ;)

- Domečky doporučuji připevnit kolíčky na šňůru na stěnu (provázek alespoň 2,2 m dlouhý, nebo několik kratších), postavit na poličku/parapet, naskládat do krabice a postupně vytahovat apod.

 

- 2023 vyprodáno! - POLOTOVAR Vám přijde na vybranou pobočku zásilkovny nebo Z-point. Ve velké bublinkové obálce najdete návod, vločku Ledušku k vybarvení a 25 listů A4- kalendář vytištěný na vysokogramážním křídovém papíře. Domečky a vločky si sami vystřihnete a nachystáte dle vlastního uvážení na šňůru či jinak. 

 

- 2023 vyprodáno! - HOTOVÝ KALENDÁŘ Vám přijde na vybranou pobočku zásilkovny nebo Z-point.  Po otevření papírové krabičky vás bude čekat kalendář připravený k použití - 24 vystřižených domečků, 24 papírových baněk s vločkami, 24 +2 bambusových kolíčků, 2,5 metrů jutového provázku, návod a 2 listy s vločkou Leduškou k vybarvování splněných úkolů. Na vás bude jen upevnění provázku a připnutí domečků ;)

 ...

Do kalendáře jsem shrnula 7 let zkušeností s adventními aktivitami pro děti. Jasně, také máme rádi luštěnky, pracovní listy a podobně. Čím dál více si ale uvědomují, jakou moc mají příběhy a pohádky. Moc zaset v dětských srdcích něco dobrého. Malé semínko dobra, které pak rodiče mohou zalévat, okopávat, opečovávat. Kalendář beru jako takovou "hozenou rukavici", nakopnutí, inspiraci k dobrým skutkům. Jak to vše využijte už je na Vás :) Přeju krásně společně prožitý adventní čas!

 

 

Kód Kód: 282/PDF 282/POL Zvolte variantu
Kategorie: ADVENT A VÁNOCE
5
28x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
V Avatar autora | 29.2.2024
Krásně prožité čekání na Vánoce s dětmi ve školce. Moc děkujeme.
5
LM Avatar autora | 29.2.2024
Úžasný adventní kalendář! S dětmi jsme si užili spoustu zábavy a hezkých chvil. Máme tištěnou verzi a už se těším na další využití :-) Kromě toho krásná adventní dekorace :-)
5
P Avatar autora | 27.2.2024
S Leduškou jsme si prošli adventním časem ve třídě předškoláků. Velmi oceňuji krásné, originální příběhy, které v dětech probouzely emoce a prosociální cítění. Prožili jsme si s Leduškou opravdu kouzelný advent. Každý den jsme si povídali a snažili se vtáhnout a zapojit do spolupráce i rodiče - děti pomáhaly vymýšlet společné činnosti pro ně a rodiče, motivované příběhem. Děkujeme :-)
5
L Avatar autora | 26.2.2024
Pěkné krátké příběhy vhodné k dalšímu povídání, holky (5 a 3) bavily. Výtvarně moc hezky zpracované, je to krásná adventní dekorace. Ocenila jsem možnost nechat si kalendář zaslat vytištěný, ale tak kvalitní tisk na křídovém papíře mě opravdu příjemně překvapil. Moc doporučuju:-)
5
I Avatar autora | 20.2.2024
Opět krásná práce, originální, krásně zpracované, moc hezké i jako výzdoba ve školce...příběhy k povídání a zamyšlené, vločka Leduška má Sluníčka ve školce moc bavila...ještě jsem měla štěstí na originál tištěnou verzi, která byla na krásném křídovém papíře, prostě opět skvělá koupě a trefa do černého, doporučuji všem:-) a Péti moc děkuji:-)
5
BV Avatar autora | 20.2.2024
Krásně zpracovaný adventní kalendář, plný ponaučení a dobrých skutků, s dětmi ze druhé třídy jsme četli každý den, plnili úkoly a děti se každé ráno těšily na další nádherný příběh vločky Ledušky. Velmi nádherné kresby.
5
IK Avatar autora | 19.2.2024
Adventni kalendář jsme procházeli tyto Vánoce s dětmi v MŠ. Líbilo se mi, že nás vždy dovedli k nějakému zamyšlení.
5
AS Avatar autora | 13.2.2024
Adventní kalendář jsem si pořídila už před dvěma roky, ale jelikož děti byly malé, použili jsme ho až letošní advent. Tříletý i roční dcera byli oba nadšení z krásných barevných domečků. Už samotná příprava kalendáře- věšení na provázek- je oba moc bavilo. Každé ráno jsme si pak společně jeden příběh přečetli, někdy i splnili úkol a byla jsem nadšená, že v kalendáři jsou krátké ale moc hezky napsané příběhy, které byly i pro ty na naše malé děti. Zároveň z příběhu vždy dýchl i nějaký přesah/ poselství pro děti, kterého je často u současných pohádek nedostatek. Nakonec jsme domečků zvládli přečíst jen deset a zbytek jsme jen prohlíželi (a přitom si četli, ty co se nám líbily nejvíce;). Rozhodně proto doporučuji i pro děti mladší. A už se těším na další rok, kdy si kalendář užijeme zase trošku více.
5
I Avatar autora | 11.2.2024
Adventní kalendář v této formě byl pro mě, mé školkáčky a dceru příjemně stráveným adventním časem. Kalendář byl po celou adventní dobu vkusnou ozdobou třídy a příběhy jsou velmi krásné a příjemné do ucha. Využiji kalendář i s Leduškou opět v předvánočním čase. Děkuji a přeji spoustu dalších dobrých nápadů, krásných provedení a těšení se z využití Vašich materiálů v praxi ☺️.
5
R Avatar autora | 11.2.2024
Kalendář je moc hezký. Krásné ilustrace a příběhy. Příběhy jsou tak akorát dlouhé a zajímavé, dcerka se těšila a nemohla se dočkat každého domečku. Sama vždy brala z tabule a po přečtení vracela na své místo jen otočené naopak. :-) Další Vánoce už snad zaujmou i tu naši nejmladší. Každý den si vybarvila i dílek srdíčka na vločce, takové zpestření hezké. Za nás super.
5
NK Avatar autora | 21.12.2023
Krásné krátké příběhy na každý den, bavilo už i 3 letého syna. Těšíme se na další roky s adventním kalendářem, jak se dětem změní vnímání příběhů a reakce na otázky a úkoly. Nádherné obrázky jsou součástí vánoční výzdoby u nás doma, moc děkujeme Peti ❤️
5
MT Avatar autora | 12.12.2023
Jsem naprosto nadšená a spokojená. Domečky jsou nádherně zpracovány, tak máme najednou v pokoji duhu, moc se nám všem líbí. Příběhy jsou akorát dlouhé a hezky zpracované, úkoly ne vždy stíháme, ale povídáme si vždy na denně téma. Děti se vždy těší co Vločenka zase prožije nového. Nádhera a doporučuji 💗
5
PB Avatar autora | 12.12.2023
Adventní kalendář je krásný jak vizuálně, tak hlavně obsahově! Jsem z něj nadšená a děkuji. Jediné, co u mě nefunguje, je nadšení mého 4letého chlapečka. Vůbec ho nezaujal a po pár okénkách už je nechce ani otevírat. Počítám, že se chytneme další roky, takže za mě investice skvělá, jen doporučuji, pokud máte malého živého chlapečka, promyslet, jestli je už dost zralý.
5
MB Avatar autora | 6.12.2023
Krásný adventní kalendář! Nádherné obrázky, které dětem přiblíží adventní čas, hezké krátké příběhy pro děti a moc se mi líbí,že na každý den je nějaký dobrý skutek. Děti si sami hned u snídaně nosí domeček na konkrétní den a těší, o čem budeme dnes číst 😊 moc doporučuji 😊
5
JS Avatar autora | 3.12.2023
Jsem velmi spokojena
5
PD Avatar autora | 3.12.2023
Maximální spokojenost,doporučuji 🙃 Petra D.
5
K Avatar autora | 3.12.2023
Krásné zpracování, s nádherným textem, který v dětech vyvolá touhu co bude dál. Moc děkuji a doporučuji!
5
JP Avatar autora | 28.11.2023
Moc se těšíme na advent, kalendář je krásný, doporučuji!
5
MP Avatar autora | 27.11.2023
Adventní kalendář se mi moc líbí. Už se těším na společně strávené chvíle s dětmi.
5
JP Avatar autora | 15.11.2023
Jako vždycky - úžasný materiál👋
5
HK Avatar autora | 22.1.2023
Na adventní kalendář jsme se moc těšili a za naši rodinu musím říct, že zatím nejlepší adventní kalendář, co jsme měli. Četli jsme večer u zapáleného adventního věnce. Super nápad, parádní ilustrace včetně denních krátkých příběhů (některé jsme četli vicekrát), úkolů a zamyšlení. U nás měl kalendář i dekorativní funkci a přispěl celkově k vánoční atmosféře. Také hledání vloček po domě, následné vystřihování a lepení na okno u zavěšených domečků, byla další super hra pro naše děti. Příští rok opět vytáhneme :-).
5
LH Avatar autora | 17.1.2023
Adventní kalendář jsme využili v rámci naší obecní hry, kdy se u každého adventního úkolu, zároveň rozsvítilo okno v různých rodinných domech se stejným číslem. Myslím si, že to byl skvělý nápad, který mohl mnoha dětem v obci zpříjemnit čekání na Vánoce.
5
PB Avatar autora | 16.1.2023
Adventní kalendář je peckovní, každý den děti hned z postýlky letěly a těšily se na nový příběh a úkol. Četli jsme hned ráno, abychom měli čas splnit i úkol. Musím říct, že to byl moc hezky strávený čas. Určitě využiji ještě někdy příště třeba s dětmi ve škole.
5
JV Avatar autora | 16.1.2023
Úžasný adventní kalendář, moc děkujeme! Syn se každý den moc těšil na příběh a kolikrát chtěl číst i opakovaně. Vždy jsme si popovídali nad otázkami, ale ne vždy se nám podařilo úkol splnit, protože děti letos skoro celý prosinec promarodily. Ale moc se těším, až si ho zase příští rok pověsíme, je nádherný, a snad se nám plnění zadaří lépe.
5
Z Avatar autora | 10.1.2023
Kalendář je velice krásně propracovaný a přinesl nám spoustu krásných zážitků a prožitků. Krátké příběhy byly poutavé a daly se rozvíjet k dalšímu povídání. Velice krásné kresby. Děkujeme
5
ZV Avatar autora | 10.1.2023
Naprosto úžasný kalendář.. nejen pro děti... Promyšlený.. k zamyšlení.. s pěknými úkoly.. vede děti k vytvoření klidné vánoční atmosféry.. umět si vážit věci.. skutku... Chvilky s rodinou.. a přitom je to vždycky jenom pár slov.. žádné dlouhé příběhy.. Překrásné zpracování které zároveň může sloužit jako vánoční dekorace (my bohužel nemáme kde vystavit:-()az mě to mrzí že jsme to brali jen tak z hromádky..
5
Š Avatar autora | 10.1.2023
Krásně zpracovaný adventní kalendář. Jednotlivé domečky jsme četli každé ráno u snídaně. Byl to krásný prožitý čas s dětmi. Děti samy už upozorňovaly, že musíme jít číst ???? Na kalendáři oceňuji otázky a úkoly, které jsme dále mohli rozvíjet. A v neposlední řadě, nám celý kalendář zdobil kuchyňskou zeď ????
5
M Avatar autora | 3.1.2023
Za mě jeden z nejlepších adventních kalendářů, který jsem kdy potkala. :-) Prožili jsme díky němu krásný společný rodinný čas během adventu. Četli jsme vždy večer celá rodina, povídali společně nad otázkami a úkol plnili během následujícího dne. Domečky nám dělaly nádhernou výzdobu v obýváku. :-) Velké dík, Peti!!!
Zpět do obchodu