Námořnická rozcvička

Kód: 243
75 Kč

Kartičky námořnické rozcvičky jsou univerzální hra, se kterou si užijete zábavu nejen při klasické rozcvičce, ale i na mnoho dalších způsobu!  Kartičky s krásnými autorskými ilustacemi i zadní stranou obsahují obrázky a úkoly, které Vám pomohou rozhýbat i ty nejlínější námořníky :)

Detailní informace

Detailní popis produktu

A jak si můžete s námořnickou rozcvičkou hrát?

 1. ROZCVIČKA V KRUHU

  Děti se rozestaví do kruhu, vedoucí hry stojí uprostřed a má v ruce balíček karet. Postupně nechá každé dítě vylosovat kartičku, to pak předvede cvik a ostatní ho napodobují. Kartičku odložíme stranou a pokračujeme dál až do vyčerpání karet či vystřídání všech účastníků. Rozcvičku případně můžeme podkreslit hudbou.

   

 2. PŘEDCVIČOVÁNÍ

  Vybereme vedoucího, či starší dítě, co se rádo předvádí. "Předcvičovatel" si stoupne čelem k ostatním a postupně vytahuje kartičky, ukáže obrázek, okomentuje cvik, předvádí a ostatní opakují. Tuto variantu je dobré pojmout hodně dynamicky a humorně. Role předcvičovatele se může po několika cvicích měnit.

   

 3. BOJOVKA

  Z kartiček jednoduše vytvoříte stezku/bojovku. Rozmístěte je po trase, případně doplňte fáborky nebo i očíslujte. Děti mohou chodit ve dvojicích, čtveřicích, či větší skupině (kvůli cvikům do dvojic). Na konec můžete přidat poklad či závěrečný úkol podle vlastní fantazie.

   

 4. HÁDÁNÍ CVIKU

  Hra pro dvojice mladších dětí nebo rodiče a dítě. Ideální, když už jste s kartičkami dříve cvičili a děti je nevidí poprvé. Jeden si vylosuje pět kartiček, prohlédne si je a vybere jednu, kterou předvede. Pak předloží před druhého všech pět karet a ten má uhodnout, kterou z nich předváděl. Poté se role vystřídají. Může hrát i větší skupinka a karty se rozloží ještě před předváděním. Děti sedí kolem rozložených karet a v průběhu cviku mohou položit ruku na kartu, která je podle nich předváděna.
 1. TANEČNÍ CHOREOGRAF

  Vybereme dobrovolníka, který si vylosuje čtyři karty. Dostane minutu na to, aby si z vybraných cviků sestavil krátkou choreografii. Pustíme hudbu a hráč tancuje a musí použít všechny cviky. Tuto variantu můžeme pojmout i velkolepěji, jako soutěž skupin, s delším časem na přípravu, kostýmy a porotou.

 

Soubor obsahuje:

 • 20 kartiček formátu cca A6
 • dvě varianty zadních stran
 • návod
 • celkem 8 stran A4 v pdf formátu
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
DF Avatar autora | 12.3.2024
naprosto, skvělé to je, využiji při cvičení
5
PB Avatar autora | 16.1.2023
Stejně jako námořnická bojovka, tak i tato rozcvička s námi jela na dovču a každé ráno jsme ji s radostí používali, vždy jsme vybrali pár cviků a ty si společně zacvičili. Děti to moc bavilo. Když jsme přijeli z dovči, tak jsme ji ještě roznesli po vesnici, aby udělala radost i dalším dětem a při procházce se školou a školkou jsem ji ještě do nedávná využívali:-) Je to moc hezky a hravě zpracována.
5
ZV Avatar autora | 10.1.2023
Já jsem rozcvicku měla jako dobrovolný program na našem námořnickém odpolední... Když bude moc lidí na stanovištích nebo když už budou mít děti všechno splněno.. v tom fofru jsem si ani nevšimla jestli někdo na obrázky kouká. Ale děti se na ně druhý den ptaly, kam obrázky zmizely. Takže jsme si je vytahli i ve školce.. největší úspěch měl asi potápěč :-D