Tvořivé duše: Markéta Králová

Dnes bych vám ráda představila skvělou tvořivou ženu, která stojí za značkou originálních látek a výrobků VZORA. Udělejte si pohodičku a začtěte se řádků o Markétě Králové... :)

 

Marky, zatím o tobě vím jen to, že prodáváš krásné látky s vlastními autorskými ilustracemi. Co dalšího bys nám o sobě prozradila?

Jmenuji se Markéta Králová, studovala jsem mj. oděvní školu, kde jsem rozvíjela svou lásku k malování a tvoření a naučila se šít. Na vysokých školách jsem směřovala spíš k divadlu a pedagogice, ale tvoření jsem nikdy neopustila. Dnes se nejvíc věnuji digitální ilustraci a divadelnímu  lektorství. A také mému skoro 4 letému synovi, který je mi nekonečnou inspirací.

 

Zajímalo by mě, jak jsi začala s digitální ilustrací? 

Mým prvním souborem ilustrací byla zvířátková knížka. Malovala jsem ji pro děti v naší rodině. Učila jsem se s novým tabletem a chtěla jsem na Vánoce něco vytvořit těm nejmladším. Dělám to ráda a pokaždé, protože chci, aby obdarovaní měli něco, na čem jsem strávila čas, do čeho jsem vložila energii a kus sebe. A tak jsem po nocích, když půlroční chlapeček spal, nakreslila 10 obrázků zvířátek a nechala je svázat do malé knížky.

 

Své ilustrace ilustrace necháváš tisknout i na látky - jaká k tomu i k vytvoření e-shopu vedla cesta? Jak tě to napadlo?

Já jsem studovala oděvní střední školu, tam jsem se naučila šít a rozvíjela svou lásku k malování. Na vysokých jsem se věnovala spíš divadlu, tam se ale šití dalo skvěle využít. Když se mi narodil syn, divadlo jsem musela opustit, tak jsem hledala něco, co můžu dělat, když dítě spí. Tak jsem se začala učit digitální ilustraci, což mě přivedlo k nápadu spojit šití a malování v oděvní tvorbě z autorských látek. V tomhle je úžasný můj muž, který podpoří každý můj sebešílenější nápad, a e-shop mi sám vyrobil, obepsal spoustu tiskáren, takže jsem během rodičáku malovala, tiskla a šila.
 
 
Děkujeme za parádní dárek do únorové soutěže - tvořivou krabičku, která společně se softshelkami od Mámy v lese tvoří krásnou sladěnou sadu! Prozraď nám, co v krabičce najdeme?

Krabička ukrývá knížku Spočítej zvířátka v lese, takže děti mohou hledat zvířátka a zároveň se učit počítat. Pak je v krabičce zvířátko z knížky natištěné na látce a výplň. Děti si tak s rodiči mohou vyrobit zvířátko z knížky, které se může pověsit nad postýlku, do kočárku, nebo třeba na vánoční stromeček. Návod je součástí sady, video s podrobným postupem práce je na instagramu.

 

 
 
Kde v současné chvíli najdeme tvou tvorbu?
e-shop: www.vzora.cz
Ig: Vzora_cz
fb: Vzora
 
Marky, moc děkuji za rozhovor i dárek do soutěže a přeju ať se ti daří a tvorba stále dělá radost!