Tvořivé duše: Filip Drcmánek

Dnešním hostem rozhovoru je Filip Drcmánek, nadějný student technického designu a také nadšence do 3D tisku. Jeho prostřednictvím tvoří razítka, dekorace, figurky a vlastně vše, na co si zákazník vzpomene :)

 

Filipe, musím přiznat, že jsi jeden z nejmladších tvůrců - podnikatelů, kterého jsem měla možnost potkat a smekám za tvou odvahu a pracovitost! Pod značkou Goose 3D solutions tvoříš technologií 3D tisku nejrůznější razítka, vykrajovátka, dekorace, miniatury... Jak ses k tomu vlastně dostal?

Odjakživa mě fascinovala myšlenka rychle a snadno vytvářet libovolné předměty. Proto jsem si před čtyřmi lety objednal první tiskárnu, na které jsem se naučil základy a postupně jsem se začal učit pracovat i s dalšími typy tiskáren. Nejprve jsem tiskl hlavně pro sebe a kamarády, až po nějaké době jsem dostal odvahu tvořit i na zakázku. Moji oblibu v tisk navíc podpořil obor, který studuji.

 

 

Aktuálně studuješ průmyslový design na VUT v Brně. Jaké máš profesní plány? Chceš po škole rozjet tvorbu naplno, nebo zůstane spíše tvým koníčkem?

Nad touto otázkou jsem donedávna vůbec neuvažoval. Až poté, co jsem si před několika měsíci založil živnost mě napadlo, že by to mohlo být něco většího, než pouhé občasné tvoření figurek pro kamarády. Dělat sám na sebe by se mi však určitě líbilo více, než být někde zaměstnaný.

 

Do únorové soutěže jsi věnoval parádní sadu razítek do modelovacích hmot - moc děkuji a věřím, že výherci udělají fakt radost! Zajímá mě, jakou nejzajímavější věc jsi už na zakázku vyráběl?

 Za ty roky toho bylo hodně, ale pro mě nejzajímavější byla pravděpodobně tvorba prototypu zařízení pro Honeywell.


Nakonec nám prozraď, kde si můžeme tvou další tvorbu prohlédnout?

Veškeré produkty nabízím na svých stránkách www.goose3d.cz. Tam najdete i ukázku mé další tvorby v oblasti designu.

 

Filipe, děkuju za rozhovor i dárek do soutěže a přeju hodně úspěchů ve studiu i tvorbě!

Zpět do obchodu