Tvořivé duše - Zuzka a Ondra Klhůfkovi

ZO dřeva. To jsou Zuzka a Ondra - mladý pár, který vyrábí ze dřeva krásné bytové doplňky i originální hračky pro děti.

Zuzi, jak vás vlastně napadlo pustit se do tvoření ze dřeva? Je někdo z vás přímo vyučeným řezbářem/stolařem?

Můj muž pracuje v dřevoprodeji, takže volba materiálu byla jasná. Vyučen není a nemáme k dispozici ani správně vybavenou dílnu, ale je všeobecně zručný a umí si poradit. První výrobky byly určeny pro našeho syna a se zájmem našeho vlastního okolí se zrodil nápad rozšířit nabídku a vytvořit ZO dřeva. Stále jsme ale ve fázi, kdy jde o koníček při zaměstnání.

 

 

Máte s Ondrou rozdělené činnosti v tvůrčím procesu, nebo děláte oba vše?

Dělba práce je jasná - Ondra převádí do reality moje nápady. Co se týká rozdělení práce na konkrétní objednávce, tak Ondra vyrábí a já odbavuji vše ostatní včetně komunikace se zákazníkem. Detailní práce, jako barvení kolíčků nebo natírání dřevěných domečků, pak děláme společně.

 

 

Do soutěže jste věnovali barevný geobord - co to vlastně je a jak se tato pomůcka dá s dětmi využívat?

Barevný geoboard je jeden z našich základních výrobků. Je skvělé, jak zdánlivě jednoduchá hra může dítě procvičit hned v několika dovednostech. V první řadě je to jemná motorika. Práce s kolíčky a jejich zastrkávání do připravených otvorů je na procvičení ideální. Děti si hravou formou zpřesňují koordinaci ruky a oka a posilují i jemné svalstvo prstů. Dále je to učení barev hravou formou. Záměrně jsme vybrali 6 základních barev, které se děti učí rozpoznávat jako první. Procvičit si mohou i počítání, když přiberou do hry hrací kostku.

V kombinaci s hracími kostkami (číselnou a barevnou) můžete hrát i hry. Například si rozdělit barvy na desce napůl a soutěžit, kdo první svá pole zaplní kolíčky.

 

 

Kde najdeme vaši další tvorbu, kde vás můžeme sledovat?

Nejaktivnější jsme na sociálních sítích. Tam přidáváme novinky i různé inspirace. Je možné zde zboží i objednat přes zprávy.

Instagram: https://www.instagram.com/zo_dreva/

Facebook: https://www.facebook.com/ZOdreva

Jsme i na Aukru https://aukro.cz/uzivatel/ZOdreva/nabidky

A v neposlední řadě připravujeme i vlastní e-shop https://zodreva.cz/

 

Zuzi, moc děkuju za rozhovor i dárek do souitěže a přeju, ať vás to se dřevem stále tak baví! :)